Top
Santuario Di Meryem Ana Sito Ufficiale

SU

SANTUARIO DI MERYEM ANA

Meryem Ana Evi, Selçuk’a 9 km. uzaklıktaki Bülbül Dağı üzerinde bulunmaktadır. İsa’nın ölümünden 4 ya da 6 yıl sonra St. John’un Meryem Ana’yı Efes’e getirdiği bilinmektedir. 1891 yılında Lazarist papazlar Alman rahibe A.Katherina Emmerick’in rüyası üzerine Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği evin araştırmalar sonunda bu ev olduğunu ortaya çıkarmışlardır. Bu olay Hıristyanlık dünyasında yepyeni bir buluş olmuş ve tüm dünya din alemine ışık tutmuştur. Haç planlı ve kubbeli olan bu yapı daha sonra restore edilmiştir. Müslümanlarca da kutsal sayılan evde Papa VI.Paul’un 1967 deki ziyaretinden sonra her yıl Ağustos ayının 15. gününden ayinler düzenlenmekte ve bu ayinler büyük ilgi görmektedir.

INFORMAZIONI

CALENDARIO EVENTI

Tutti gli eventi >>

Attività

1 Gennaio 2010, Maria Madre di Dio: 11:00

5 Dicembre 2019

1 Gennaio 2010, Maria Madre di Dio: 11:00 La celebrazione sarà presieduta dall’Arcivescovo di Smirne, Mons. Lorenzo Piretto. Prima della celebrazione e in base alle necessità anche dopo la celebrazione, i sacerdoti saranno disponibili per le confessioni.

25 Dicembre, Natale: ore 11:00

5 Dicembre 2019

Mercoledi 25 Dicembre, Natale: ore 11:00

24 Dicembre, Vigilia del Natale: ore 21:00

22 Novembre 2019

Martedi 24 Dicembre, Vigilia del Natale: ore 21:00  in seguito sarà un piccolo rinfresco.

Tutte le Attività >>

PAPA’NIN MESAJI

Müslümanların da sevdiği ve yücelttiği Aziz Meryem’in varlığıyla kutsallık kazanan Efes’ten, toplumlar arası barış için Rab’be özel bir dua yükseltelim. Kıtalar arası doğal bir köprü oluşturan Anadolu’nun bu noktasından, Hıristiyanların, Yahudilerin ve Müslümanların "kutsal" saydıkları İbrahim’in, İshak’ın ve Yakub’un topraklarında esenlik ve barış için birlikte yalvarıyoruz. Kutsal sayılan bu toprağın kaderi tüm uluslar için hayırlı olacak bir topluma beşik olmaktı.

Benedictus XVI / 29 Kasım 2006, Efes

Puoi inviarci eventuali richieste, critiche, suggerimenti e commenti sulla Casa della Vergine Maria.