Top
Santuario Di Meryem Ana Sito Ufficiale

SU

SANTUARIO DI MERYEM ANA

Meryem Ana Evi, Selçuk’a 9 km. uzaklıktaki Bülbül Dağı üzerinde bulunmaktadır. İsa’nın ölümünden 4 ya da 6 yıl sonra St. John’un Meryem Ana’yı Efes’e getirdiği bilinmektedir. 1891 yılında Lazarist papazlar Alman rahibe A.Katherina Emmerick’in rüyası üzerine Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği evin araştırmalar sonunda bu ev olduğunu ortaya çıkarmışlardır. Bu olay Hıristyanlık dünyasında yepyeni bir buluş olmuş ve tüm dünya din alemine ışık tutmuştur. Haç planlı ve kubbeli olan bu yapı daha sonra restore edilmiştir. Müslümanlarca da kutsal sayılan evde Papa VI.Paul’un 1967 deki ziyaretinden sonra her yıl Ağustos ayının 15. gününden ayinler düzenlenmekte ve bu ayinler büyük ilgi görmektedir.

INFORMAZIONI

CALENDARIO EVENTI

Tutti gli eventi >>

Attività

APRILE EVENTI

2 Aprile 2022

DOMENICA DELLE PALME, 10 Aprile 2022, ore 10.30 Benedizione e distribuzione dei rami, con l’annuncio della Passione del Signore. DOMENICA 10 APRILE 2022, CELEBRAZIONE DELLA VIA CRUCIS: Ore 16.00 La celebrazione sarà presieduta dall’Arcivescovo di Smirne, Mons. Martin Kmetec. Prima della celebrazione a fianco del Santuario di Meryemana e anche durante la celebrazione, i sacerdoti […]

Tutte le Attività >>

PAPA’NIN MESAJI

Müslümanların da sevdiği ve yücelttiği Aziz Meryem’in varlığıyla kutsallık kazanan Efes’ten, toplumlar arası barış için Rab’be özel bir dua yükseltelim. Kıtalar arası doğal bir köprü oluşturan Anadolu’nun bu noktasından, Hıristiyanların, Yahudilerin ve Müslümanların "kutsal" saydıkları İbrahim’in, İshak’ın ve Yakub’un topraklarında esenlik ve barış için birlikte yalvarıyoruz. Kutsal sayılan bu toprağın kaderi tüm uluslar için hayırlı olacak bir topluma beşik olmaktı.

Benedictus XVI / 29 Kasım 2006, Efes

Puoi inviarci eventuali richieste, critiche, suggerimenti e commenti sulla Casa della Vergine Maria.